Hallanvaaran tila VMJ:n alaiset matkaratsastuskisat 10.5.2008

Säännöt
- Ratsastaja saa tuoda yhden hevosen / luokka.
- Ratsastaja saa osallistua kahteen luokkaan, jos niiden yhteenlaskettu matka ei ylitä 65km.
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.
- Alle 5-vuotiaalla hevosella saa osallistua vain 15km ja 30km ihanneaikamatkoille.
- Kisojen vastuuhenkilönä on Taikku.
- Kisapaikkana toimii YT Hallanvaara.
- Nelinumeroinen VRL-tunnus (tai kisalisenssi) on pakollinen.
- Hevosen VH-tunnus ei ole pakollinen.
- Osallistujia otetaan rajattomasti.
- Tulokset arvotaan tulosautomaatilla.

Luokat
1. 15km ihanne (3d6) | TT
2. 30km ihanne (3d6) | TT
3. 50km ihanne (3d6) | TT
4. 50km nopeus (lyhyt arvonta) | TT
5. 120km nopeus (lyhyt arvonta) | TT

Ilmoittautuminen
Otsikoksi VMJ1, osoitteeseen taikku91@luukku.com. Ilmoittautumiskaava on
seuraavanlainen, laitathan saman luokkaotsikon alle samaan luokkaan
osallistuvat hevoset! Viimeinen ilmoittautumispvä on 7.5 (ennen klo 15).

Luokka [rv]
Ratsastaja (VRL-00000, Seura) - Hevonen VH-00000<*br>



Osallistuneet

Luokka 1. 14
1. Noora (VRL-5759, CeRi) - Tom Bombadil VH-39496
2. Vnur (VRL-6576, HTR) - Wello Frit Had
3. Mary (VRL-7247, CeRi) - Razor Heart VH-37612
4. Kata (VRL-0717, FSRa) - Sydänjää VH-41830
5. Odessa (VRL-0877, YTL) - Mercury 88 VH-39601
6. Tijuana (VRL-3662, KaRa) - Nonstance Bloed
7. Mistral (VRL-5030, WHT) - Friður frá Grettir VH-31622
8. Taikku (VRL-6475, VMR) - Lovely Pihanga VH-30026
9. Kata (VRL-7605, EnRat) - Galileo Galilei ox VH-42600
10. Ireth (VRL-3777, BRT) - BT Heaven's Endowment ox
11. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Ruiskukan Lumimies VH-39039
12. Noora (VRL-5759, CeRi) - Alfadís frá Snöggur
13. Cin. (VRL-1441, GoHo) - Teeny-Weeny Sun L ox VH-23495
14. Meeri N. (VRL-2160, GoHo) - Buerly Turk's Liljaflower ox VH-30477

Luokka 2. 7
1. Lilja (VRL-3223, FSRa) - Been Legende VH-35272
2. Turkanen (VRL-0806, APT) - Geek Stink Breath 13 VH-34038
3. Mary (VRL-7247, CeRi) - Devil on High Heels VH-42476
4. Meeri N. (VRL-2160, GoHo) - Fiz's Black Moon ox VH-14341
5. Kata (VRL-7605, EnRat) - Lucas VH-40805
6. Cin. (VRL-1441, GoHo) - Deserta L ox VH-23494
7. Taikku (VRL-6475, VMR) - Gendarme´s Prince of Heaven ox VH-17842

Luokka 3. 4
1. Ireth (VRL-3777, BRT) - Gendarme's Black Devil ox VH-17668
2. kuiskaaja (VRL-1325, HsK) - ZA Shadow Girl ox VH-17964
3. Clarissa (VRL-6588, HVR) - T.H. Daylami VH-13226
4. Wenla (VRL-0116, HsK) - Ghazalah ox VH-34757

Luokka 4. 2
1. Tinka (VRL-7451, YTL) - Clarissa v.d Boettcher VH-34955
2. Odessa (VRL-0877, YTL) - Cathleen v.d Boettcher VH-34970

Luokka 5. 1
1. Battlefield (VRL-1334, CeRi) - Daphné El Biarritz ox VH-07004